دیدار سرپرست مجتمع با خانواده شهید فاضل موسوی امین

سرپرست مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان به همراه فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور و جمعی از اساتید و کارکنان، در منزل  شهید مدافع حرم سید فاضل موسوی امین حضور یافتند و با خانواده معظم این شهید والا مقام دیدار کردند.

محسن انصاری سرپرست مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان در این دیدار با بیان اینکه شهدای مدافع حرم با بصیرت و شجاعت در میدان نبرد حضور داشتند گفت: این شهدا وظیفه خود را به درستی شناختند و دراین راه نیز به نهایت آرزوی خود یعنی شهادت رسیدند. وی در ادامه افزود: خانواده های معظم شهدا با تقدیم بهترین عزیزان خود در راه دفاع از آرمان های کشور و مرزهای آن کاری بزرگ و ستودنی انجام دادند که این مهم، افتخار بزرگی برای تمام ملت ایران است.

عباس نبگانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور با تاکید به اینکه امروز خانواده های شهدا مایه افتخار کشور هستند، گفتند: حضور در جمع این خانواده ها علاوه بر اینکه مسئولیت ما را در انجام وظایف سخت تر می کند، انرژی مضاعفی را برای خدمت رسانی ایجاد می کند. وی در ادامه افزود: شهدا نیز همچون همه مردم، درگیری زندگی و روزمرگی‌های آن بودند و پیشاپیش روی‌شان نیز زندگی ادامه داشت؛ با این همه، پای باورهایشان ایستادند و از همه چیز خود گذشتند.

شهید سید فاضل موسوی امین فرزند سید جلال نخستین شهید مدافع حرم شهرک رزمندگان اهواز است که در تاریخ یکم اردیبهشت ‌ماه سال ۱۳۶۴ به ‌عنوان فرزند نخست خانواده، دیده به جهان گشود. پس از هجوم تکفیری ‌ها به کشورهای اسلامی این جوان باغیرت به کشور سوریه رفت و به دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س) پرداخت. این دلیرمرد جوان پس از حضور در سوریه در هشتم بهمن‌ ماه سال ۱۳۹۶ به شهادت رسید و پیکر پاکش بعد از پنج ماه به وطن بازگشت. آئین تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سید فاضل موسوی امین روز پنج‌شنبه ۳۱ خردادماه سال 1397 از مقابل مسجد امام خمینی(ره) شهرک رزمندگان اهواز برگزار شد. پس از برگزاری آئین تشییع، پیکر شهید موسوی امین به گلزار شهدای اهواز انتقال یافت و در قطعه شهدای مدافع حرم آرام گرفت.

در این دیدار، هدیه ای از سوی سرپرست مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان به رسم ادب و یادبود به پدر شهید والامقام سید موسوی اهدا شد.